Type and press Enter.

Postzegels, lp’s, … maar wie verzamelt er nu spijkerbroeken?

Je kunt het zo gek niet bedenken of het wordt verzameld. Mijn nichtje Sabrina spaart bijvoorbeeld badeendjes. Ook ken ik iemand die uit elke stad die hij bezoekt stiekem een kleine straatsteen meeneemt. De steen krijgt vervolgens, gemarkeerd met plaatsnaam en datum, een plekje bij hem thuis op de vensterbank.

Dat sommige vrouwen schoenen verzamelen is geen nieuws. Een enkel paar schoenen komt gewoon nooit alleen. Daarnaast voelen vrouwen veel sympathie voor handtassen en het is helemaal mooi als de schoenen en tas bij elkaar passen. Laatst vertelde een jonge vrouw mij dat zij haar hart had verloren aan portemonnees, nadat haar verzameling handtassen, sjaals en schoenen de grens bereikt had.

Ik ben Ingrid en ik verzamel broeken

Maar kent u ook iemand die broeken verzamelt? Als er een anonieme club voor broekenjunkies was, zou ik de perfecte voorzitter zijn. Tot ik een paar weken geleden verhuisde, was ik mij totaal niet bewust van mijn verzamelwoede, maar in een kledingkast is meer ruimte dan je aan de buitenkant kunt zien. Met het schaamrood op mijn kaken zal ik het aantal noemen: ongeveer 100 broeken. Al zou het me niets verbazen als het werkelijke aantal hoger ligt. Dat geeft wel te denken, maar het ergste komt nog: daartussen zaten hoogstens 10 lievelingsexemplaren, die ook daadwerkelijk door mij gedragen worden. En hoe groot was het percentage jeans denkt u? Inderdaad! Maar liefst 70%!

Vindt u jeans wat ’gewoontjes’?

Sinds mijn vriendin Anna eens zei dat ze niet graag jeans draagt, omdat ze dat zo gewoontjes vindt, moet ik daar altijd aan denken als ik mijn favoriete spijkerbroek aantrek. Ik ben het niet met haar eens! De stof, die door Levi Strauß in eerste instantie als materiaal voor werkkleding ontwikkeld werd, heeft zich opgewerkt tot een alom geaccepteerd modethema. Zoals wel vaker, komt het bij jeans aan op het totaalplaatje. Combineer een donkere spijkerbroek in layer-look bijvoorbeeld met een witte blouse, een paar pumps en een chique blazer… een stijlvolle outfit als deze is uitstekend geschikt voor naar het werk.

Dit model van Anna Aura modelleert het figuur en brengt de proporties mooi in evenwicht dankzij de licht uitlopende pijpen:

Wat lang niet kon, is nu weer helemaal trendy. Hier in een stijlvolle, slank kledend ton-sur-ton-look. Van top tot teen in jeans:

Maar natuurlijk is de overhemdblouse ook prima casual te combineren: zonder jasje en bij een witte broek of een capribroek. Het aandeel Elastan zorgt voor optimaal draagcomfort. De contrasterende knopenlijst heeft hetzelfde slank kledende effect als een lange sjaal of een ketting.

Dat het jeansjack weer terug is, vind ik geweldig. Het is het nonchalante alternatief voor een blazer en een ideaal mode-item voor speelse combinaties. Met een versie in een donkere wassing zit u altijd goed:

In combinatie met een chique broek of een jurk oogt een jeansjack modieus-elegant en allesbehalve ’gewoontjes’. Ook hier geldt dat de schoenen bepalen of een outfit een vlotte of juist een elegante uitstraling krijgt.

Dat denim absoluut niet doorsnee is, bewijst deze prachtige jurk:

De jurk roept associaties op met de stijl van Audrey Hepburn. Het model is elegant en gracieus en zo geraffineerd belijnd dat vrouwelijke rondingen geflatteerd worden zonder ze weg te stoppen. Dit design is nonchalant te combineren (met slippers of sneakers), maar ook klassiek te stylen (met pumps en hoed). U kunt er alle kanten mee op.

Wat mijn vriendin ook zegt, ik ben gek op jeans in alle varianten! Omdat het zo heerlijk comfortabel en slijtvast is en enorm veelzijdig te combineren is.