Type and press Enter.

De Peter Hahn-familie breidt zich uit: de jongste aanwinst heet ’Daddys Daughters’

Nog een merk dat er klaar voor is om uit te groeien tot een grote favoriet onder onze kasjmierfans. Bovendien illustreert het label mooi onze deskundigheid als het om kasjmier gaat. Het kleine luxe-merk ’Daddys Daughters’ (oftewel papa’s dochters) komt uit Salzburg en is uit te leggen als een hommage aan alle vaders, die hun dochters aanmoedigen hun (eigen) weg te gaan en die altijd in ze blijven geloven.

Wij hebben de eigenaresse van Daddys Daughters, Meike Becker, gesproken en haar het een en ander gevraagd over onze nieuwe samenwerking. Dit waren haar antwoorden:

Redactie: Daddys Daugthers is een opvallende naam voor een kasjmier-label. Hoe kwam u daar op? Gaat er een bijzonder verhaal achter schuil?

Meike Becker: dat klopt, de naam is eigenlijk bedoeld om mensen bewust te maken van de bijzondere band tussen vaders en dochters. Alle gevoelens die we daarmee associëren komen op de een of andere manier aan bod bij Daddys Daughters. Vaders en dochters hebben vaak een zeer innige band, die warmte en geborgenheid biedt, en juist dit fijne, vertrouwde gevoel willen we bij Daddys Daughters met onze creaties oproepen.

Redactie: Daddys Daughters klinkt jong en hip, maar ook heel vertrouwd. Hoe zou u de stijl van uw collecties omschrijven?

Meike Becker: natuurlijk, het label is nog jong, en als dochter blijf je ergens ook altijd jong. Mijn collectie is sportief en casual, maar vertoont door de verfijnde details ook een zekere charme. Het vertrouwde gevoel is inherent aan de naam van het label. Dit vertrouwen hopen wij ook te wekken bij onze klanten, die zich in de designs van Daddys Daughters 100% prettig en goed gekleed voelen, waardoor we ons in een – weliswaar nog bescheiden – aantal trouwe fans mogen verheugen. Daddys Daughters wordt niet aangeschaft vanwege de grote bekendheid van het merk, maar wel omdat het eerlijk, 100% echt en authentiek is. Modieus goed te combineren, uitgevoerd in een voortreffelijke kwaliteit en heel betaalbaar. Eerlijk is eerlijk.

Redactie: hoe ontstaan uw sportieve en toch elegante dessins? Waar haalt u de inspiratie vandaan?

Meike Becker: u zult het misschien niet geloven, maar veel nieuwe designs ontstaan naar aanleiding van goede gesprekken met klanten die ik uitvoerig ’uithoor’ en vraag naar hun wensen. Het merendeel van de collectie is natuurlijk afgestemd op nieuwe trends en ontwikkelingen, die overigens lang niet altijd afkomstig zijn uit de breimode, maar hoofdzakelijk hun oorsprong vinden in de confectie. Hier komt nog bij dat we, als het om kasjmier gaat, een balans moeten vinden tussen traditionele mode en moderne trends, waardoor een aantal van onze creaties evengoed in Salzburg met een dirndl, als in Düsseldorf met een jeans te combineren zijn. Wij variëren veel met gebreide motieven, maar ook met klassieke dessins in alpine-stijl. Uiteraard hebben we ook veel moderne basics in ons assortiment. Daarnaast zijn en blijven we voor alles 100% kasjmier.

Redactie: waar bent u bij uw collectie het meest trots op?

Meike Becker: ik ben er eigenlijk vooral trots op dat het gelukt is om vanuit niets een collectie te realiseren, die in de afgelopen jaren zo gegroeid is, dat hij niet alleen in Oostenrijk, maar ook in Zwitserland, in Zuid-Tirol en vooral ook in Duitsland in aanzien stijgt. Waar ik ook trots op ben, is dat we veel van onze klanten persoonlijk kennen. Dat is echt tekenend voor onze nauwe, familiaire samenwerking. We hebben veel plezier samen, omdat we met het mooiste product ter wereld mogen werken.

Redactie: waar komt het kasjmier vandaan? En heeft u een goede band met uw leveranciers?

Meike Becker: mijn kasjmier is afkomstig uit de binnenlanden van Mongolië. Het wordt geleverd via een Oostenrijkse importeur, waarmee ik al nauw samenwerkte voordat ik mij als zelfstandig ontwerpster vestigde. Hij was het ook, die mij heel vaderlijk gewezen heeft op het product kasjmier en die mij aangemoedigd heeft om een eigen collectie uit te brengen.

Redactie: wat is uw favoriete design uit de nieuwe collectie? En waarom?

Meike Becker: mijn persoonlijke favoriet uit de nieuwe najaarscollectie is een dufflecoat-vest in doubleface-breisel, met echte hoornen knevelknopen en een pasvorm in A-lijn. Voor mij een ideaal herfstvest, omdat het zich door de dichte breiwijze ook heel goed leent voor buiten. Ik kan niet wachten tot ik het aan kan trekken.

Hartelijk dank voor dit mooie, eerlijke gesprek. Volgens mij kunnen we allemaal uitkijken naar de eerste herfstachtige dagen, met het heerlijk zachte kasjmier van Daddys Daughters in het vooruitzicht.